среда, 8 апреля 2020 г.

АКОФ-37 Захист Вітчизни

АКОФ-37 Захист Вітчизни
Тема: "Характеристика хімічних та термічних опіків. Домедична допомога при хімічних та термічних опіках"

Термічні опіки 

Найчастіше вони виникають при пожежах і правильна перша медична допомога має бути надана якнайшвидше, бо це зменшить шкоду для шкіри.
Алгоритм дій має бути таким:
1. Зупиніть горіння якомога раніше. Це може означати: забрати людину з зони горіння, залити полум’я водою чи загасити його покривалом.  Будьте обережними, аби самим не обгоріти.
2. Приберіть будь-який одяг чи прикраси довкола обгорілої шкіри, у тому числі дитячі підгузки.Водночас, не намагайтесь видалити те, що прилипло до пошкодженої шкіри, бо це може завдати ще більшого травмування.
3. Охолодіть обпечену зону прохолодною чи ледь теплою водою впродовж 20 хвилин. Зробіть цеякомога раніше після травмування.
Ніколи не використовуйте лід, воду з льодом, а також будь-які креми чи жирні речовини, як-от масло.
4. Не мерзніть, вкрийте себе чи іншого постраждалого покривалом чи одягом, уникаючи пошкодженої зони. Підтримання теплового режиму убезпечить від гіпотермії, коли температура тіла людини опускається нижче 35 градусів за Цельсієм. А таке може трапитись, якщо ви охолоджуєте велику обпечену зону, особливо у малих дітей та літніх людей.
5. Прикрийте пошкоджену ділянку тіла харчовою плівкою. Накладайте на опік в один шар, а не обмотуйте нею кінцівку. На опік на руці можна покласти чистий пакет.
6. Аби зняти біль від опіків, можна дати потерпілому парацетамол чи ібупрофен (не забудьте уважно прочитати інструкцію до нього). Дітям до 16 років не можна давати аспірин.
7. Якщо обгоріли руки чи обличчя – намагайтеся сидіти максимально рівно. Якомога довше уникайте положення лежачи – це допоможе зменшити напухання.

Хімічні опіки

Це дуже небезпечні ураження і вони вимагають негайної медичної допомоги. Якщо ви допомагаєте комусь з такими травмами, вдягніть захисний одяг на себе, а тоді:
Приберіть забруднений хімікатом одяг з тіла постраждалого.
Якщо хімікат сухий, стряхніть його зі шкіри людини.
Використовуйте проточну воду аби змити залишки хімікату з ураженої зони.
Після того, як ви зробили все перелічене вище, ви маєте їхати до лікарні.

Комментариев нет:

Отправить комментарий